trenieng2

Czy gaz ćwiczebny jest potrzebny?

Gaz pieprzowy to obecnie jeden z najskuteczniejszych akcesoriów do samoobrony. Oczywiście jego skuteczność w dużej mierze zależy od umiejętności użytkownika. Z tego powodu po zakupie gazu warto poświęcić kilka godzin na trening. W tym pomocny może się specjalny typ gazu, czyli gaz treningowy.

Trening czyni mistrza.

Trening związany z posługiwaniem się gazem pieprzowym obejmuje takie umiejętności jak m.in. przyjęcie odpowiedniej postawy w trakcie obrony, szybkie wyciąganie i otwieranie gazu pierwszego z kabury czy kieszeni, a przede wszystkim ćwiczenie celności. Od tego ostatniego w końcu zależy to czy gaz pieprzowy spełni swoje zadanie. Trafienie przeciwnika w kolano, brzuch czy włosy nie da nam oczekiwanych efektów. Aby gaz pieprzowy był skuteczny, trzeba trafić w okolice twarzy i oczu. I tutaj pojawia się problem. Jak ćwiczyć celność, skoro nie możemy (w wiadomych względów) użyć gazu przeciwko ludziom? Przecież każdy trening z pełnowartościowym gazem pieprzowym z drugą osobą zakończy się obrażeniami ciała.
Możemy oczywiście ćwiczyć na manekinie czy innych obiektach (np. pniu drzewa), ale nie będzie to ten sam efekt.

Na szczęście ten aspekt przewidzieli producenci profesjonalnych gazów pieprzowych. Uznane marki takie jak np. Sabre Red wypuszczają na rynek specjalne gazy treningowe służące do praktycznego nabywania umiejętności obrony gazem.

trening1

Dlaczego warto kupić gaz treningowy?

Tak, ponieważ tylko z jego pomocą możemy w pełni przećwiczyć obronę  za pomocą gazu pieprzowego. Tego typu produkty są idealne dla wszelkiego typu jednostek szkoleniowych, instruktorów samoobrony lub tych osób, które po prostu potrzebują dodatkowej praktyki w korzystaniu z miotacza gazu pieprzowego. Bez obawy przed chemicznymi podrażnieniami, jakie mogą spowodować ćwiczeniami z prawdziwymi pojemnikami. Zaletą treningowych gazów przede wszystkim jest to, że ich właściwości są dokładnie takie same, jak w przypadku tych prawdziwych gazów. To znaczy, że substancja zawarta w pojemniku treningowym ma podobne właściwości a wzór rozpylania wiernie przypomina ten z prawdziwego gazu pieprzowego.

 

Różnica tkwi oczywiście w składnikach, jakie zostały użyte do produkcji.  Gaz do ćwiczeń  nie zawiera bowiem drażniącej substancji OC, która z wiadomych względów nie mogła zostać zastosowana.

Z tego względu  treningowy gaz pieprzowy nadaje się idealnie do ćwiczeń samoobrony. Z jego pomocą możemy nie tylko przećwiczyć odpowiednią postawę oraz szybkie wyjmowanie pojemnika z kieszeni, ale przede wszystkim celność. A trenować możemy na żywym obiekcie w postaci partnera, który będzie udawał potencjalnego napastnika. Bez obawy o jego zdrowie.

Polecany gaz do treningów:
Gaz  FOX LABS Flip Top Inert Trening Unit (59 ml, stożek mgły)

 

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *