phantome

Dla kogo gazy pieprzowe w dużej butli?

Gazy pieprzowe kupić można w wielu pojemnościach. Większość klientów wybiera te w formie kieszonkowej (20 ml-50 ml), ale w sklepach znajdziemy również miotacze gazu w dużych butlach  (typu gaśnice) o pojemności powyżej 350 ml. Kiedy przyda się tego typu gaz pieprzowy?

Gazy pieprzowe o dużej pojemności (powyżej 350 ml) produkowane są głównie z myślą o służbach mundurowych. Z tego typu gazów zazwyczaj korzystają funkcjonariusze policji, straży więziennej, straży miejskiej czy żandarmerii wojskowej. Duża pojemność oraz większy zasięg miotaczy sprawia, że tego gazy świetnie sprawdzają się  do zabezpieczania imprez masowych, demonstracji czy innych tego typu wydarzeń. Duża pojemność, zasięg oraz forma rozpylania (zazwyczaj strumień lub mgła) sprawia, że za pomocą gazu w sytuacji kryzysowej policjanci czy strażnicy są w stanie obezwładnić większą grupę osób. Gazy w dużej butli wyposażone są w wygodny chwyt pistoletowy, który nie tylko gwarantuje stabilny uchwyt, ale również ułatwia celowanie.

cf3847840b8ab1602b628ee48481e4f7

Czy gaz pieprzowy dużej butli jest nam potrzebny?

I tak i nie. Wszystko zależy do tego, jakie ma być przeznaczenie danego gazu i gdzie go zamierzamy przechowywać na co dzień. Większość z nas chce nosić gaz pieprzowy ze sobą i trzymać w kieszeni. W takiej sytuacji zaopatrzenie się w butlę o wielkości powyżej 350 ml z chwytem pistoletowym wydaje się dość dziwnym posunięciem. Tego typu gazu raczej nie zabierzemy do torebki (no, chyba że ktoś będzie gaz nosił w plecaku…). Kiedy warto go kupić?

thief-1562699_1280

Do obrony domu i rodziny

Gaz w dużej pojemności warto kupić z myślą o obronie domu i domowników przed zagrożeniem ze strony napastników, którzy wdarli się na teren domu, mieszkania, posesji. Gaz w butli możemy trzymać w bezpiecznym miejscu (niedostępnym dla dzieci), z którego  szybko możemy go zabrać w razie zagrożenia.

Dla właścicieli i pracowników sklepów.

Tego typu gaz powinien również znaleźć się na wyposażeniu sklepów, zwłaszcza sklepów spożywczych, z alkoholem i całodobowych. Broń schowana pod ladą i pod ręką przyda się w przypadku napadu o charakterze rabunkowym lub agresji ze strony grupy klientów pod wpływem alkoholu.

Dla pracowników ochrony.

Duży miotacz gazu pieprzowego powinien mieć pod ręką każdy pracownik, zajmujący się ochroną obiektów i posesji szczególnie w porze nocnej. Ochroniarz za jego pomocą będzie mógł stawić opór i unieszkodliwić osoby, które np. włamią się na teren budynku z zamiarem kradzieży itp.

Dla każdego, kto obawia się napaści lub zagrożenia ze strony grupy osób.

Tak naprawdę tego typu gaz może przydać się każdemu, kto czuje się zagrożony. Warto jednak pamiętać, że gazy w dużej pojemności raczej nie nadają się do noszenia na co dzień. W takiej sytuacji lepiej kupić ich mniejsze odpowiedniki (40-60 ml).

Gaz w butli na pewno warto trzymać w domu, garażu czy innym miejscu, w którym potrzebujemy akcesorium do samoobrony.

Jaki gaz typu „gaśnica” kupić?

Polecamy trzy modele gazów o dużej pojemności z praktycznym chwytem pistoletowym marek FOX LABS oraz Sabre Red.

  1. Gaz pieprzowy Fox Labs 340 ml Strumień
  2. Sabre Red Fogger 547 ml MK9 920060-C
  3. Gaz pieprzowy Sabre Red z chwytem pistoletowym 450 ml 92H2060

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *