action-1867700_1280

Gaz pieprzowy dla biegaczy

Wiosenna aura sprzyja aktywności fizycznej. Wiele osób z pewnością wyciągnęło już z szafy buty do biegania i wznowiło treningi. W trakcie biegania zwłaszcza późnym wieczorem, możemy doświadczyć stresujących a nawet niebezpiecznych sytuacji. Jak się przed nimi bronić?


Wielu biegaczy zgodnie podkreśla, że najbardziej niebezpieczne i najczęstsze są konfrontacje z agresywnymi psami. Bardzo często w trakcie treningu spotykają psy bez kagańca czy smyczy, które nie tylko biegną za trenującym, ale również niebezpiecznie szczerzą kły. Nie zawsze oczywiście kończy się to pogryzieniem, ale zatem sytuacja może być dość stresująca dla uprawiającego jogging. W trakcie wieczornych treningów może się również zdarzyć, że jesteśmy zaczepiani (zazwyczaj kobiety) przez osoby pod wpływem alkoholu. W przypadku kobietę istnieje również niebezpieczeństwo napaści o charakterze seksualnym, zwłaszcza gdy biegają samotnie po pustych alejkach czy ulicach. Jak zabezpieczyć się przed ewentualnymi zagrożeniami i sprawić, żeby bieganie nie łączył się ze strachem i stresem? Oczywiście przede wszystkim warto zawsze wybierać do biegania miejsca publiczne, biegać z towarzystwem i zabrać ze sobą coś do obrony, czyli gaz pieprzowy.

running-573762_640

Jakie cechy powinien posiadać gaz dla biegaczy?

W trakcie poszukiwania gazu, który będziesz nosić przy sobie podczas joggingu warto, zwracać na następujące elementy:

Łatwość użycia:
Gaz pieprzowy musi być łatwy w użyciu, tak żebyś w trakcie ewentualnej napaści mógł szybko z niego skorzystać.

Lekkość
Gaz pieprzowy powinien być niewielkiego rozmiarów, lekki, żeby nie przeszkadzał w trakcie biegania i mieścił się w kieszeni. Dobrym rozwiązaniem jest np. zakup gazu pieprzowego w formie breloka do kluczy.

Zasięg
Gaz powinien mieć odpowiedni zasięg oraz właściwą formę rozpylania. W przypadku gazu dla biegaczy sprawdzi się z pewnością gaz w formie strumienia, który może być wykorzystywany w różnych warunkach atmosferycznych (np. w czasie wietrznej pogody). W ten sposób unikniemy chmury zwrotnej, która mogłaby również trafić do naszych oczu.

Wygoda  noszenia
Jak wspomnieliśmy wcześniej, gaz powinien być komfortowy do noszenia. Najlepiej, gdyby posiadał zaczep, klips lub odpowiednia futerał, który można podpiąć do kieszeni lub legginsów. Niektóre gazy do biegania można doczepić do nadgarstka ręki, co również jest dobrym rozwiązaniem.

Przeznaczenie
Musimy zastanowić się, czy szukamy gazu przeciwko napaści człowieka, czy agresywnego psa. To dwa rodzaje gazów, które różnią się od siebie właściwościami. Gaz na pasy zazwyczaj mają łagodniejszy skład i nie powinny być wykorzystane na ludziach.

Jaki model gazu pieprzowego wybrać?

Na rynku jest wiele gazów, które spełniają te kryteria. My wybraliśmy dla was trzy najciekawsze.

  1. Gaz pieprzowy FOX LABS White Lightning strumień (żel) 20 ml
  2. Gaz pieprzowy na psy Sabre Red Protector SRP-MK3
  3. Gaz pieprzowy Sabre P-22-OC

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *