crossfire-illustration_0

Gaz typu crossfire vs. gaz tradycyjny

W tym momencie w sprzedaży znajduje się wiele rodzajów miotaczy gazu pieprzowego, różniących się pojemnością, składem, rodzajem substancji, jak również formą  rozpylenia. Wśród tych miotaczy gazu na uwagę zasługują gazy pieprzowe Sabre Red produkowane w technologii CrossFire. Czym różni się gaz pieprzowy typu crossfire od większości miotaczy gazu dostępnych na rynku?

Czym technologia crossfire różni się od tradycyjnej?

Gazy pieprzowe, które obecnie są produkowane, można podzielić na takie,  które:

  • miotają gaz tylko w pozycji pionowej (gazy pierwszej generacji)
  • miotają w pozycji pionowej i w pozycji „od dołu” (gaz drugiej generacji)
  • miotają gaz z każdej pozycji (gazy trzeciej generacji).
crossfire-illustration_0
Gaz typu crossfire umożliwia m.in. atak z dołu.

Gaz pieprzowy I generacji

Technologia I generacji nadal stosowana jest przez większość producentów gazów obronnych. Gazy pieprzowe wytwarzane w tej technologii mają ograniczone możliwości zastosowania, jeżeli chodzi o kąt miotania gazu. Broniąc się takim gazem musimy trzymać pojemnik pionowo. Tylko w takiej pozycji gaz spełni w 100% swoje zadanie. Wówczas strumień gazu miotany jest prawidłowo, czyli na odległość podaną w specyfikacji,  oraz strumieniem ciągłym. Jeżeli ustawimy zasobnik z gazem  w innej pozycji, po kilku sekundach strumień ustanie.

Gaz pieprzowy II generacji

Podobnie jak gazy pieprzowe I generacji optymalnie działają w pozycji pionowej. Wówczas miotają strumieniem ciągłym bez żadnych przerw. Innowacją jest w tym przypadku fakt, że działają również w przypadku, gdy przechylimy puszkę z gazem do góry nogami. W tej pozycji gazy II generacji miotają gaz w pół sekundowych seriach.

gazy_crossfire
Porównanie gazów I, II i III generacji. Ilustracja pokazuje pozycje i kąty w jakich działają poszczególne typy miotaczy.

Gaz pieprzowy III generacji – crossfire

CrossFire to technologia trzeciej generacji, w której nie musimy się martwić, pod jakim kątem trzymamy miotacz gazu pieprzowego. Z prostej przyczyny. Posiadając gaz pieprzowy typu crossfire, jesteśmy w stanie rozpylić zawartość pojemnika bez względu na jego pozycję i kąt nachylenia. Miotacz będzie wystrzeliwał zawartość w sposób ciągły na optymalną odległość pod każdym kątem. Nawet jeśli odwrócony zostanie do góry nogami (!). Takie rozwiązanie znacznie ułatwia samoobronę i powoduje, że nie jesteśmy ograniczeni możliwościami broni. Korzystanie z miotacza crossfire sprawia, że jesteśmy w stanie odeprzeć ataki, nawet gdy znajdujemy się w niewygodnej pozycji.

Poniżej prezentacja działania gazów I, II i III generacji:

Technologia crossfire umożliwia zatem rażenie przeciwnika z dołu z góry i praktycznie z każdej strony, gdy np. przeciwnik odsłania twarz dłońmi lub gdy sami siedzimy, lub leżymy na ziemi, a nasze możliwości manewru zostały ograniczone.

POLECAMY

Gaz pieprzowe typu crossfire w ofercie sklepu HotSpray.pl

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *