prezent

Gazy pieprzowe, które możesz podarować na Dzień Kobiet.

Gaz pieprzowy jako prezent dla żony, narzeczonej, dziewczyny na Dzień Kobiet ? Na pierwszy rzut oka może się to wydawać dość dziwnym pomysłem. A jednak…

Gaz pieprzowy niewiele ma wspólnego z romantyzmem i dlatego trudno wyobrazić sobie go w roli upominku dla kobiety. Gaz pieprzowy to nie to samo co bukiet róż, kolacja we dwoje czy bombonierka pełna czekoladek Merci.

Dlaczego zatem warto dać w prezencie na Dzień Kobiet gaz pieprzowy?

Na to pytanie najlepiej odpowiedzą osoby, które kiedyś już wpadły na ten pomysł i zdecydowały się na obdarowanie bliskiej osoby gazem pieprzowym. Dlaczego?

„Kupiłem gaz pieprzowy, który mam zamiar dać swojej dziewczynie. Chcę po prostu, żeby była bezpieczniejsza, miała jakąkolwiek linię obrony. Boję się, że nie weźmie tego na serio i uzna to za jeszcze jeden klamot w torebce, o którym w końcu zapomni i zostawi w domu lub zgubi. Jestem ciekaw waszej opinii, a zwłaszcza dziewczyn, jakbyście się zachowały, gdyby chłopak dał Wam gaz pieprzowy?”

I odpowiedzi internautek

”Bardzo miły prezent sugerujący dbałość, sama taki otrzymałam”

 

”Ja bym się ucieszyła:D Naprawdę wolałabym zapomnieć błyszczyka czy innego badziewia niż gazu pieprzowego wsadzić do torebki.”

Otóż to. Gaz pieprzowy to praktyczny prezent, który daje coś więcej niż czekoladki, kosmetyki czy biżuteria. Daje poczucie bezpieczeństwa i ratunek w sytuacji zagrożenia. A dodatkowo jest wyrazem troski o drugą osobę.

Trnengas zur Selbstverteidigung von Frauen

Czy kobiety faktycznie są zagrożone?

Zagrożeń czyhających na kobiety jest wiele. Jak podają statystyki policyjne, kobiety stosunkowo napadane. Zazwyczaj są to kradzieże na ulicy, np. metodą „na wyrwę” (wyrywanie torebek, zrywanie biżuterii). Często zdarzają się też napady chuligańskie oraz te o charakterze seksualnym.
Do takich napadów może dojść w każdym miejscu — na ulicy, w parku, bramie, skwerze. Najczęściej zdarzają się wieczorem lub w nocy. Kobieta jest zatem narażona na niebezpieczeństwo wówczas gdy wraca sama z pracy, spotkania, imprezy itp. W każdym takim przypadku gaz pieprzowy może okazać się bronią ratującą życie.
Z tego powodu Dzień Kobiet to dobra okazja na sprawienie żonie, narzeczonej mamie, dziewczynie takiego praktycznego prezentu.

 

Jaki gaz pieprzowy będzie idealny dla kobiety?

Najlepiej sprawdzą się gazy pieprzowe w wersji kieszonkowej. Są poręczne, zajmują niewiele miejsca w torebce. W sytuacji zagrożenia umożliwiają skuteczne unieszkodliwienie przeciwnika i dają szansę na ucieczkę oraz wezwanie pomocy.

Wśród tego rodzaju gazów pieprzowych warte polecenia są:

1.Gaz pieprzowy FOX LABS White Lightning strumień (żel) 20 ml
Gaz pieprzowy (20 ml) rozpylany jest w formie strumienia. Niewielki, poręczny, z blokadą Flip-top. Można nim oddać 10-12 pół sekundowych strzałów na odległość 2,5-3 metrów.
Posiada barwnik UV, który ułatwi późniejszą identyfikację napastnika.

2. Gaz pieprzowy FOX LABS White Lightning Flip-Top strumień 45 ml
Gaz pieprzowy (45 ml) rozpylany jest w formie strumienia. Bardzo skuteczna i mocna mieszanka ze słynną formułą 3 miliona SHU i 6% OC. Można nim oddać 15 pół sekundowych strzałów na odległość 5-5 metrów. Posiada barwnik UV ułatwiający identyfikację napastnika.

3. Gaz pieprzowy Sabre P-22-OC
Gaz pieprzowy (23 ml) rozpylany jest w formie strumienia. Kompaktowy oraz skuteczny w obronie. Zaprojektowano go tak, by łatwo go można było nosić przy sobie i w razie potrzeby szybko wykorzystać. Gaz o zasięgu do 3 metrów.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *