samoobrona

Jak bezpiecznie trenować z gazem pieprzowym?

Gaz pieprzowy właściwie stosowany stanowi skuteczną obronę przed napaścią wywołując u potencjalnego napastnika łzawienie oczu, trudności z oddychania i silne pieczenie. Jak bezpiecznie sprawdzić jego działanie i przećwiczyć go w praktyce?

Gaz pieprzowy to legalna i skuteczna broń, ale tylko dla osób, które potrafią się nim posługiwać. Bez praktyki w posługiwaniu się gazem,  broń jest niewiele warta. Możesz nie trafić w napastnika lub przy wietrznej pogodzie sam być ofiarą własnego gazu (chmura zwrotna).
Podpowiadamy jak bezpiecznie trenować gazem pieprzowym, tak aby być przygotowany na wypadek sytuacji zagrożenia.

1. Kup gaz treningowy. Praktyczne pojemniki ćwiczebne (np. gazy treningowe FOX LABS) są zazwyczaj napełniane substancją, która ma właściwości zbliżone do gazu pieprzowego. W ten sposób mają ten sam kształt i wyglądają na prawdziwe. Korzystając z gazów ćwiczebnych, możesz trenować bez narażania siebie lub innych na niebezpieczeństwo. Podczas ćwiczeń umieść miotacz w miejscu, w którym zamierzasz go nosić. W trakcie treningu przećwicz przede wszystkim szybkie wyjmowanie gazu z kabury czy kieszeni i jego uruchamianie, aby móc szybko reagować w sytuacji awaryjnej. Trzymaj rękę luźno lekko ugiętą. Jeśli będziesz trzymać ramię prosto, napastnik może wytrącić ci z ręki spray pieprzowy.

trenieng2

2. Skorzystaj z pomocy kolegi lub przygotuj sobie tarczę do celowania. Trening na żywym organizmie jest najlepszy. W tym celu poproś o pomoc kolegę lub koleżankę. Trenuj celność, trafiając w okolice oczu i nosa. Staraj się strzelać z różnych kątów, a także w ruchu.

3. Przygotuj plan ucieczki. Odwrócenie się od napastnika ułatwi mu atak na ciebie z tyłu. Zanim zaczniesz uciekać upewnij się,  że przeciwnik jest unieszkodliwiony.

Stres związany z niebezpieczną sytuacją może sprawić, że możesz mieć trudność z wyciągnięciem i trafienie w przeciwnika. Dlatego tak ważna jest praktyka. Musisz umieć posługiwać się miotaczem, zanim będziesz musiał go użyć.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *