UV_foxlabs

Jak działa barwnik UV w gazie pieprzowym?

Gazy pieprzowe to w Polsce jedne z najskuteczniejszych i legalnych akcesoriów do samoobrony. Dobry gaz pieprzowy umożliwia również identyfikację napastnika za sprawą specjalnych barwników dodawanych do kompozycji.

Dlaczego warto kupić gaz pieprzowy z UV?

Na rynku dostępne są zasadniczo trzy rodzaje gazów: gazy bez barwników, z barwnikami typu farba oraz wzbogacone o cząsteczki barwnika UV. Działanie ich jest bardzo proste. Oprócz tego, że skutecznie unieszkodliwiają napastnika, zostawiają również na jego skórze trudno zmywalny znak: kolor (np. czerwony lub zielony), albo cząsteczki UV. Z tych dwóch rodzajów znacznie efektywniejszy jest ten drugi typ oznaczenia. Podczas gdy kolorowy barwnik jest widoczny na ciele od razu (napastnik może podjąć próbę usunięcia), cząsteczki UV dostrzegalne są tylko i wyłącznie pod wpływem światła UV. A to oznacza, że napastnik może nie zdawać sobie sprawy z tego, że na jego ciele znajdują się „dowody winy”. Barwnik UV jest ponadto trudno zmywalny i utrzymuje się na ciele nawet do kilku dni. Takie oznaczenie pomaga w późniejszej identyfikacji przez organy ścigania i pozwala na postawienie zarzutów osobie, która na nas napadła.

VS (1)

Zalety gazów z barwnikiem UV:

  • barwnik UV nie jest widoczny w świetle dziennym, napastnik nie zdaje sobie sprawy z tego, że został oznaczony;
  • barwnik UV jest trudno zmywalny, jest widoczny na ciele nawet kilka dni;
  • umożliwia identyfikację sprawcy przez policję.

Jaki kupić gaz ze znacznikiem UV?

Znakomitym przykładem produktów z barwnikiem UV jest seria miotaczy gazów FOX LABS WHITE Lightning®. Gazy pieprzowe z tej linii zawierają dokładnie taką samą słynną formułę na bazie wody, jaka znajduje się w gazach z serii MEAN GREEN. Różnica tkwi tylko w formie barwnika. W MEAN GREEN do identyfikacji dodawany jest zielony, trudno zmywalny barwnik, a gazy z serii WHITE Lightning® zawierają barwniki UV. Innym znakomitym gazem zawierającym znacznik UV jest FOX LABS FIVE POINT THREE.

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *