blog_kieszonkowy

Kieszonkowy gaz pieprzowy — czy warto?

Kieszonkowy gaz pieprzowy to broń, którą można nosić na co dzień. Niewielkich rozmiarów miotacz gazu możemy bez problemu zapakować do torebki czy kieszeni.

Gazy pieprzowe dostępne są w wielu pojemnościach. Standardowa wielkość gazu oscyluje w granicach 50- 120 ml, ale dostać można również gazy w pojemnościach przekraczających 300 ml np.: gaz pieprzowy Fox Labs 340 ml. Oczywiście z takim pojemnikiem raczej nie wybierzemy do sklepu, na spacer czy do pracy….Bo większy gaz to nie tylko większa wydajność i zasięg, ale również problemy z przenoszeniem. Gazy o większych pojemnościach nie mieszczą się już w kieszeni i niezbyt poręcznie jest nosić je przypięte do paska. W takiej sytuacji pozostaje nam trzymanie gazu w specjalnej kaburze lub w torbie czy plecaku. W sytuacji, w której nie mamy za wiele miejsca na gaz pieprzowy, ale nie chcemy rezygnować z  broni, zdecydujmy się na gaz pieprzowy w formie kieszonkowej o pojemności 15-20 ml.

p-22-oc-ls
Zalety kieszonkowego gazu pieprzowego.

  • Mały rozmiar. Zmieści się w kieszeni czy  torebce, zajmuje mało miejsca.
  • Łatwy do noszenia. Większość  kieszonkowych gazów wyposażonych jest w poręczny klips, który pozwala przymocować gaz do paska czy kieszeni spodni.
  • Praktyczny pojemnik. gazy sprzedawane są w pojemnościach 15-25 ml w praktycznych pojemnikach przypominających np. brelok.
  • Stosunkowo tani. cena kieszonkowego gazu renomowanej marki (np.Police Magnum, Sabre Red)  waha się w granicach 30-70 złotych.
  • Sprawdzi się w sytuacji zagrożenia. Niewielki pojemnik wystarczy na obezwładnienie przeciwnika i ucieczkę z miejsca napaści. Kieszonkowe gazy pieprzowe mają zasięg do 3-4 metrów(strumień).

Nie należy jednak zapominać o wadach takiej broni.

Kieszonkowy gaz pieprzowy:

  • Jest mało wydajny. Zawartość pojemnika wystarczy na kilka pół sekundowych strzałów.
  • Ma krótszy zasięg. Jak wspomnieliśmy wcześniej — jest to maksymalnie 3- 4 metry (strumień), podczas gdy w większych miotaczach standardowy zasięg to około 5-6 metrów. A to oznacza, że aby skutecznie obezwładnić przeciwnika,  musimy pozwolić mu się do siebie zbliżyć.

Nie są to oczywiście poważne wady, ale warto znać ograniczenia tego typu kieszonkowej  broni, abyśmy w sytuacji zagrożenia mogli ją efektywnie wykorzystać.

Polecane gazy pieprzowe: 

Gdzie kupisz?

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *