piana2

Poradnik zakupowy: Gaz pieprzowy w pianie

Gaz pieprzowy w formie piany to świetny wybór dla początkujących użytkowników. Jakie ma zalety i ewentualne wady?

Gazy pieprzowe dostępne na rynku sprzedawane są w dwóch formach: pianie/żelu lub w aerozolu. Forma, w jakiej kupujemy gaz pieprzowy, nie jest bez znaczenia. Od charakteru substancji i jej właściwości zależy technika obrony oraz okoliczności i warunki, w jakich warunkach dany miotacz gazu możemy stosować. Różnice między właściwościami aerozolu i piany są kolosalne, dlatego przed zakupem warto gruntownie zapoznać się z zaletami każdego typu miotacza gazu pieprzowego.

Gaz pieprzowy w pianie

Gaz pieprzowy występujący w postaci zagęszczonej, czyli pianki to najskuteczniejszy i najbezpieczniejszy typ gazu dla osoby, która go stosuje. Z tego powodu bardzo często polecane są jako gazy pieprzowe dla początkujących. Innymi słowy, jeżeli do tej pory nie miałeś do czynienia z taką formą broni, jaką jest gaz pieprzowy, to kup na początek produkt w formie piany. Ten rodzaj gazu pieprzowego wygląda dość niewinnie, ponieważ przypomina nam … piankę do golenia.

Jakie ma właściwości gaz pieprzowy w pianie?

Ten typ gazu pieprzowego po zetknięciu ze skórą zamienia się w pianę. Forma piany znacznie potęguje działanie gazu pieprzowego na napastniku, a przy tym jest bezpieczna dla broniącego.
Taka zwarta konsystencja jest też mniej podatna na działanie warunków atmosferycznych (wiatr, deszcz). Nie powoduje również chmury zwrotnej, która może być niebezpieczna dla użytkownika. Piana działa punktowo i nie powoduje znacznego skażenia pomieszczenia. Z tego powodu z powodzeniem można ją stosować w pomieszczeniach, urzędach bankach czy środkach komunikacji.

Zalety gazu pieprzowego w pianie:

  • bezpieczny dla posiadacza (nie tworzy chmury zwrotnej);
  • po zetknięciu ze skórą zamienia się w pianę, dobrze osadza się na napastniku i działa intensywniej;
  • jest bardziej odporny na warunki atmosferyczne (wiatr i deszcz mają na niego minimalny wpływ).
  • nie powoduje skażenia pomieszczeń.

Wady gazu pieprzowego w pianie:

  • jednorazowo obezwładnisz nim jednego przeciwnika;
  • trudniej trafić nim w jeden punkt.

Polecamy:

Gaz pieprzowy w pianie  Sabre Red 1,8oz MK2

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *