psy

Porównanie gazów przeciwko agresywnym zwierzętom

Każdy z nas może zostać zaatakowany przez agresywne zwierzę (np. psa). Jak się bronić? A przede wszystkim, czym? W takiej sytuacji rozwiązaniem jest zakup specjalnego gazu pieprzowego. Prezentujemy trzy z nich.

Co jakiś czas w mediach pojawiają się informacje dotyczące pogryzień przez psy. Zazwyczaj ofiarami takich pogryzień są małe dzieci, ale zdarzają się również osoby dorosłe. Do pogryzień dochodzi w różnych sytuacjach. Co ciekawe,  większość z nich ma miejsce w… domu lub w jego okolicach. Bardzo często atakującymi są… pupile domowe.
Ale tak naprawdę zaatakowani możemy być w różnych lokalizacjach. Częstym miejscem, w którym dochodzi do ataków, jest park. Podczas zwykłego spaceru, idąc ze swoim pupilem, możesz natknąć się na agresywnego psa, który błąka się bezpańsko lub został spuszczony ze smyczy przez nierozważnego właściciela. Jak i czym się bronić? W takiej sytuacji niezastąpiony będzie specjalny gaz pieprzowy, dzięki któremu zatrzymasz atak zwierzęcia. Sprawisz, że straci orientację i w ten sposób zyskasz czas na ucieczkę.

SRP-M-3-LS

Na rynku dostępnych jest wiele gazów pieprzowych przeciwko agresywnym psom lub po prostu agresywnych zwierzętom (zazwyczaj niedźwiedziom). Wszystkie te gazy zostały tak przygotowane, aby nie powodowały trwałego uszczerbku na zdrowiu i życiu zwierząt, a jednocześnie dawały nam gwarancję skutecznej obrony. W przypadku gazów przeciwko psom kompozycja zazwyczaj zawiera zmniejszoną dawką OC, czyli kapsaicyny alkalidowej. A wszystko dlatego, że psy nie posiadają kanalików łzowych, co znacznie utrudnia im wypłukanie gazu z oczu.

Wśród gazów przeciwko psom warto zwrócić uwagę na następujące pozycje.

9449e2de95d181cd4ae2d2bd5799fd9aGaz obronny przeciw psom ANTI-HUND

Przeznaczenie: gaz specjalnie przygotowany do obrony przeciwko agresywnym psom
Forma rozpylenia: aerozol
Zasięg: ok. 1,5 metra
Pojemność: 50 ml

Zalety gazu: Pojemnik dobrze leży dłoni. Posiada zabezpieczenie uniemożliwiające przypadkowe użycie gazu w niezamierzonym kierunku. Czas działania może sięgać do kilku godzin.

 

Sabre Red Protector SRP-MK3Gaz pieprzowy na psy Sabre Red Protector SRP-MK3

Przeznaczenie: gaz specjalnie przygotowany do obrony przeciwko agresywnym psom. Idealny dla przez spacerowiczów, biegaczy, rowerzystów czy kurierów.
Forma rozpylenia: aerozol
Zasięg: nawet do 4,5 m
Pojemność: 54 ml

Zalety gazu: Zawiera zmniejszoną ilość OC.  Wyposażony w mechanizm Flip-Top,który zapobiega przypadkowemu wyczerpaniu. Posiada wygodny zaczep do paska, który ułatwia noszenie i szybki dostęp.

gaz-pieprzowy-sabre-animal-defence-fbad-06 (1)Gaz pieprzowy na  niedźwiedzie Sabre Red FRONTIERSMAN Bear Spray FBAD-06

Przeznaczenie: gaz przygotowany do obrony przeciwko agresywnym i dzikim zwierzętom. Przede wszystkim niedźwiedziom. Warto wziąć na biwak czy wycieczkę.
Forma rozpylenia: chmura
Zasięg: do 10 m
Pojemność: 245 ml

Zalety gazu: Duży pojemnik oraz zasięg. Posiada  Glow-in-the-dark, dzięki czemu szybko  można go zlokalizować w ciemności. Wyposażony w specjalną blokadę, która nie dopuszcza do przestawienia mechanizmu bezpieczeństwa. Testowany przez bazę lotniczą Elmendorf na Alasce.

 

Jaki gaz wybrać?

Jeżeli nie jesteśmy amatorami survivalu i nie często wybieramy się w górzyste szlaki, dobrym rozwiązaniem jest zakup jednego z dwóch pierwszych gazów. Biorąc pod uwagę zawartość pojemnika oraz zasięg najlepszym wyborem będzie Protector SRP-MK3.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *